Cestopisy Keňa

Chcete vědět, jaké je zažít africkou divočinu v Keni? Není lepší zdroj informací než od těch, kteří zde byli a sepsali zážitky a jejich poznatky z jejich cesty. Připravili jsme pro Vás seznam těch, které stojí za přečtení nebo za zhlédnutí.

Afrika obscura

Africa obscura, dokument ze severní části divoké Afriky od Jana Svatoše, českého režiséra a fotografa. Cílem tohoto projektu bylo zjistit, zda člověk, který je zhýčkaný nejmodernějšími technologiemi, je schopen přežít v africké divočině. Tento cestopis byl natočen roku 2011 a od této chvíli získal několik filmových ocenění.

Kenya roku 2005

Cestopis o Keni od Kateřiny Hrabětové a Michala Housky patři svým datem mezi starší cestovatelské průvodce, poskytuje však relevantní informace od započetí cesty, až po samotné cestování po Keni. Je velmi dobře strukturován a autoři se zaměřují taktéž na africké Safari v rezervaci Kimana. Součástí cestopisu je soubor galerie z jejich cesty po východním pobřeží.

Mount Kenya

Tento cestopis pojednává o výstupu na africkou „pětitisícovku“, na Mount Kenyu. Dokument pojednává o tom, že sice tato hora není nejvyšší horou afrického kontinentu, ale získala si však srdce velkého množství milovníků hor. Pokud se rozhodnete, že se na na Mount Kenyu vydáte, tento cestopis vás na výstup perfektně připraví.

Climbing Mount Kenya

Pokud však budete potřebovat více informací o této velehoře, doporučujeme zhlédnout dokument s názvem Climbing Mount Kenye, který zfilmoval Jeremy Cusack. Trailer tohoto dokumentu můžete zhlédnout níže.