Nejznámější letoviska

Egypt je mezi Čechy jednou z nejoblíbenějších destinací. Dlouhodobě se drží v TOP10 nejnavštěvovanějších zemí. Díky celoročně příznivým teplotám (průměrná roční teplota je v Egyptě 25 stupňů Celsia) a relativní blízkosti sem každý rok vycestuje zhruba dvě stě tisíc Čechů.

Velká část z nich těsně před „velkými“ letními prázdninami. To jsou totiž ceny zájezdů do Egypta poměrně příznivé. V Egyptě se vyplatí i dovolená last minute – díky tomu, že Čechům pro cestu stačí jen pas platný šest měsíců po návratu, je možné odcestovat téměř z hodiny na hodinu.

Pětice nejoblíbenějších

A kam tedy Češi v Egyptě nejčastěji jezdí? Mezi nejoblíbenější letoviska patří Hurghada, Sharm El Sheikh, El Gouna, Marsa Alam a Makadi. Každé má něco do sebe, každé je něčím zvláštní, všechny ale spojují perfektní podmínky pro dovolenou.

Egypt

Letovisko Marsa Alam je z pětice letovisek známé asi nejméně. Leží poměrně daleko od Hurghady, v posledních letech nicméně zaznamenává ohromný rozmach. Občas se mu přezdívá kvetoucí oáza.

Podstatně blíž je do letoviska Hurghada z resortu El Gouna. Vzdušnou čarou je dělí zhruba 25 kilometrů. Letovisko El Gouna proslulo svým luxusem, architekturou, která je inspirována arabským světem a faktem, že luxusní hotely a bungalovy tady vyrostly na umělých ostrůvcích v místní laguně.

Jen o kousek dál je to do letoviska Makadi. Ti, co podlehli kouzlu potápění moc dobře vědí, že právě tady jsou jedny z nejlepších podmínek, které můžete v Egyptě mít.

Světoznámý Sharm El Sheikh

Lepší jsou dost možná jen ve světoznámém letovisku Sharm El Sheikh, které leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. V této oblasti se pod vodou jen několik desítek metrů od břehu ukrývá korálový útes. Ten je 80 kilometrů dlouhý a pro potápěče velmi vděčný. Na druhou stranu ale pod jejich náporem v posledních letech dosti trpí.

Letovisku Sharm el Sheikh se občas přezdívá „město míru“ – konala se tu totiž nejedna mírová konference. Pokud si chcete užít opravdu aktivní dovolenou, pak je právě tohle letovisko ideální volba. Jen v zátoce Naama Bay, kde je většina hotelových komplexů, je možností, co dělat, na stovky.

Hurghada – brána do Egypta

Přístav Hurghada na pobřeží Rudého moře je dalším oblíbeným místem Čechů. Ten hlavní boom turismu tady začal po otevření mezinárodního letiště v 90. letech a od té doby popularita letoviska stoupá. Mohou za to i dlouhé krásné pláže v kombinaci s korálovými útesy a hotely špičkové úrovně. Ti, co mají raději více soukromí, mohou dát přednost menšímu penzionu. I těch je tady dostatek.

Velikou výhodou Hurghady je navíc fakt, že je odtud jen kousek k historickým památkám Egypta. Není lepší místo pro „základní tábor“, v případě, že chcete poznávat starověké památky, než právě Hurghada.