Národní park Tsavo

Jeden z největších parků na světě
narodni-park-tsavo-mapa.jpg

Se svou rozlohou 20 821 km2 patří park k největším parkům na světě, v Keni je pak národní park Tsavo tím úplně největším. Cestování po parku je velmi dobře řešeno a lze se po safari pohybovat bezpečně a rychle. V celém parku je vybudována síť cest o celkové délce 2 000 km, která je přehledně označena rozcestníky a ukazateli, aby se nikdo nemohl v parku ztratit.

Národní park je rozdělen na dvě části, na Západní Tsavo a na Východní Tsavo, z nich Východní Tsavo je o něco větší. Každá část zahrnuje více dalších rezervací, ale i menších parků.

Západní Tsavo

Stádo slonů v Národním parku Tsavo

Čeká Vás dovolená v Keni a rozhodli jste se navštívit tento nádherný park? Doporučujeme pak vydat se sem ke konci období dešťů. V období dešťů se totiž začíná příroda zelenat a proto tak uvidíte park v celé své rozkvetlé kráse.

V Západním Tsavu jsou k videné dlouhé stromové savany, v kterých žijí ty nejdivočejší zvířata. V období dešťů sice uvidíte krásu rozkvetlého parku, v období sucha však máte šanci vidět veškerou divokou zvěř pohromadě. V období sucha se totiž divoká zvěř shlukuje o vodních ploch, které i v období sucha zůstávají zavodněné.

Období dešťů můžete zažít v Keni dvakrát ročně. V dubnu a květnu přicházejí nejdelší a nejsilnější deště. V druhém období dešťů, v říjnu a listopadu, Vás potkají deště již slabší.

Východní Tsavo

Baobab Grandidiérův

Východní Tsavo, oproti západní části parku, není tak zahlceno turisty a nejdete si zde svůj klid pro fotografování a pozorování volně žijících divokých zvířat. Východní Tsavo je domovem „červených slonů“, ale samozřejmě i divokých lvů. Savany, které zde také naleznete, jsou pokryty obrovskými baobaby, které dorůstají výšky až 30 metrů. Park je nechvalně proslulý kvůli pytlákům, kteří se sem vydávají na lov slonů a hlavně antilop hirola, které již téměř vyhubili.