Zajímavosti

Právě historie Egypta zapříčinila, že sem lidé cestují s různými předsudky. Nevědí, zda-li mají věřit všemu, co je napsáno v katalozích, co se vykládá na fórech nebo na internetu. Většina z nich nedokáže akceptovat fakt, že před tolika staletími existovala natolik vyspělá civilizace, jejíž vynálezy a poznatky, uchované na papyrových svitcích, ze kterých se také načerpalo tolik informací, mohla stvořit něco tak úžasného a nádherného.

Obdivovaný Egypt

Egypt LuxorVe srovnání s obrovitými sochami v Egyptě si připadáte jako zrnko písku, malí a nicotní v porovnání s tím, co se tyčí do výše několika metrů nad vámi, nad obrázky, jež se vyznačují jedinečnou jemností a citem, který prozrazoval umění dávných malířů, se vám tají dech, úžasné pyramidy, rozsáhlé chrámové komplexy, kde se tak velice snadno můžete ztratit. V Egyptě stačí pouze špatně odbočit… Možná vás nyní napadne, proč se do Egypta lidé stále vracejí. Na poznání všech krás Egypta nepostačí jediná dovolená, nebo dokonce i sezona, chce to trochu delší čas…

Nejen historie Egypta, ale i moderní doba je velice zajímavá. Egypt 21. století se stal zemí kontrastů, ale i přese všechny velké změny, jež se tu odehrály, si Egypt ponechal něco svého, osobitého, co mu již nikdo nikdy nevezme.

Další zajímavé informace o Egyptě

Wikipedia

Komentáře k “Zajímavosti”

  1. Kikina Polakova*45* Píše:

    Je tady hodne zajimavosti do dejepisu.Dejepis mam rada,nejvic se mi v knize libi obrazky tak ho mam strasne rada*3883*

  2. Egyptofil Píše:

    Egypt je země plná zajímavých věci.